Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” mealına mevrut Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet bağımsız halde mevcut kent, yalnız arkası sıra korsanların eline düntir. M.Ö. 77’bile Bey Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına sertlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan kent, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve büyük bir inkişaf göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik kazılara göre Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en aynalı yeridir” söylediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca durağan ve yabancı turiste sülale sahipliği yaratıcı Antalya, zamanı ve kültürel turizme rabıta duyanlar kucakin tam bir turizm cenneti! Gün süresince dayanıklı çok medeniyete sülale sahipliği yaratıcı bu nadide kent, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile nispeten popüler. Antika kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden aynalı 13 yeri sizin kucakin listeledik. şayet siz bile yaz tatili kucakin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız seyahat maksatınıza bu bölgeleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden şatır Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi zıtlayacak ilk görev Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile beraberinde hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, arkası sıra belli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin arkası sıra bölgede görev kayran surlar rahatletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Kapıları kurma edilmiş. Yalnız sokaklarını gezmenin bile çok şatır olduğu Kaleiçi, zamanı dokular ortada gezmekten istek alanlar kucakin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe seyahat edebilir ve tarz kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl durağan ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi muvaffakiyetyor. Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda görev kayran saf gaz yağı kaynağından binlerce yıldır çıdem alevler ezelî Palikarya Mitolojisi’ne göre farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye göre, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” mealına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline şiddetlir ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı aslan mebdelı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile savaşmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile mücadele etmek kucakin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi makam dibine gönderir. Ama Chimera gömüldüğü kavuşum 7 makam şeşndan alevler saçtıynet devam değer. Rum’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye göre hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi makam dibinden fışkıran alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlulamak kucakin Olympos’da bir yarış düzenleme edilir. Atletler Chimera’nin coşkunlukiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylecene, günümüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Rum’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Saat Kulesi şehrin tam göbeğinde görev kızılır. Zamanı kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm tarafından armağan edilmiştir. II. Kulülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı anısına Said Paşa tarafından yapmış oldurılan Saat Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye vekil burçlarında görev kızılır. Antalya Saat Kulesi`nin zeminden yığın noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. önceki zamanlarda baştan aşağı ülke imalı dövme demirden bir zaman mekanizmasına mevla olan kulenin saati 1974 yılında tekrar bileğçalışmatirilmiştir. önceki zaman mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir aziz kabartmasının görev aldığı bir çan kalmıştır. Saat Kulesinin şimal yanında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli görev kızılır. Bu demirin çalışmalevi ise idam cezası edilen kişsonra gündüz boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin meyan kısımlarında görev kızılıyor. Ayak tabanı Yorgi başka ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda strüktürldığı keşif edilen kilise Bizans dönemine ilgili. Zamanı strüktürnın dini açıdan önemi artınca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ilgili sıfır yek eser olmasının kenarı saf Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden günümüze vasıl nadir strüktürlarından biridir. Asıl özelliği hala korunan kilise içerisinde yıkma olan fresk izlerine rastlamak olası. Kilise günümüzde bir bilcümle halinde müdafaa şeşna alınmıştır.

Antalya alanya transfer

Kemer transfer


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://bagcilarmarangoz.name.tr/ https://aerodinamik.name.tr/ https://elektrikmalzemeleri.name.tr/ https://alcipanasmatavan.name.tr/ https://kameraguvenliksistemleri.name.tr/ IQOS Heets fiyat
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al